Metoda RUŠ a podnikání

Před časem mě požádal o rozhovor Jirka Rostecký, který provozuje portál o podnikání MladyPodnikatel.cz.

Při přípravě a hlavně během rozhovoru samotného mi v plném rozsahu došlo, jak velký vliv na moje podnikání Metoda RUŠ měla. Tím, že jsem se zbavil všeho co mne tížilo na osobní úrovni, stalo se pro mne podnikání mnohem příjemnějším a začalo se mi dařit. Dovedu se na svou firmu dívat s větší objektivitou a v případě problému dovedu rozlišit, zdali je to problém firmy jako takové, nebo je to můj (osobní) problém. Lépe ho pak mohu řešit a vyřešit.

Ve firmách malé či střední velikosti je často firma odrazem svého zakladatele. On či ona jsou ti, co firmě vtiskli základní pravidla fungování, nastavili vztahy na pracovišti i mimo něj, vybrali si své kolegy/zaměstnance a rozhodli ve stovkách a tisících menších či větších rozhodnutí. Vedle těch pozitivních vlivů pak může mít osoba zakladatele/ředitele/šéfa i své vlivy negativní, které vychází z jeho vlastních obav či strachů, které sám žije…a tyto mohou firmu více či méně negativně ovlivňovat, blokovat jí v růstu či jí vyloženě škodit.

Ale aby nedošlo k mýlce – Metoda RUŠ mne nic o podnikání nenaučila, pouze jsem s její pomocí odstranil omezení, která svazovala mne a tudíž i mojí firmu.

Od zveřejnění rozhovoru za mnou začali chodit na terapie klienti, kteří si právě přišli vyřešit problém svého podnikání. Společně se nám daří nacházet a odstraňovat to, co jim překáží v úspěchu a nejenom v něm. Já si během terapií uvědomuji, že Metoda RUŠ je pro potřeby nás podnikatelů vlastně skvělý a jednoduchý nástroj, kterým vyřešíme plno obtíží rychle, levně, sami a ještě ke všemu napořád :)

Celý rozhovor a plno dalších odkazů najdete na http://mladypodnikatel.cz/video-jan-hajek.

Pokud chcete se svým podnikáním pohnout, bude mi ctí pomoci zrovna třeba Vám.